Menu

Harmadszor is legyőztük a Nyíregyházát

2015-03-31 09:15:13

A mieink már a biztos bennmaradás tudatában léptek pályára vasárnap a Marso Nyíregyházi KK ellen a bajnokság középszakaszában, az alsóházi rájátszás harmadik fordulójában. Ez a tétnélküliség kissé rányomta a bélyegét Bencze Tamás csapatának a játékára, de így is sikerült a szezon során harmadszor is legyőzni a nyírségieket.

Az első tíz perc amolyan bemelegítő játékot hozott. A találkozót a vendégek kezdték jobban (0-2, 2-4), ám a negyedik percben, Horváth Ákos triplája után már nálunk volt az előny (6-4). Az első hét perc lehetett volna akár egy FAIRIUM JKSE – Taylor összecsapás is, hiszen a vendégek első 12 pontját amerikai légiósuk szerezte (12-12). Horváth Ákos kosarával ugyan ismét megszereztük a vezetést (14-12), ám a 8. perc közepén már 14-17-nél kellett Bencze Tamásnak időt kérnie. Úgy tűnt ez sem hat, hiszen a vendégek már 23-16-ra is vezettek, s a mieinknek csak a negyed végén sikerült faragni a hátrányból. A negyedet záró Dramicanin tripla eredményeként csak két ponttal nyerték az első játékrészt a vendégek (23-25). Hasonló játékot hozott a folytatás is. A két nyíregyházi fiatal, Kósa és Molnár jól szállt be csereként a játékba, s az ő egy-egy triplájuknak is köszönhetően vezettek a vendégek (28-31). A 14. perc elején Szögi duplájával vettük vissza a vezetést (34-32), s ez a két pont különbség meg is maradt a csapatok
között az első félidő végére is. Ehhez persze kellett 40-42 után a cserepadról beszálló Mladenovic négy pontja (44-42).

Nem pörgött olyan hőfokon a jászberényi csapat, mint az ezt megelőző mérkőzéseken, de ez érthető volt, hiszen a biztos bennmaradás kiharcolása után sok tétje már nem maradt a hátralévő mérkőzéseinknek. Annyi mindenképpen, hogy végezzünk az alsóház élén, s ezzel szerezzük meg a 11. helyet. Mégpedig úgy, hogy lehetőleg sérülés ne történjen ezeken a találkozókon.

A nagyszünetet követően mi kezdtük jobban és Cseh triplája után 53-44-nél a vendégek mestere, Sitku Ernő kért időt. Sikerült is felráznia csapatát, hiszen 8 nyírségi ponttal folytatódott a találkozó (53-52). A volt csapata ellen játszó Cseh Gyuri látványos zsákolása után ismét hatra nőtt a különbség (58-52), ám a vendégek nem engedték meglógni a mieinket. Annyira nem, hogy 60-54 után Kolaric 2+1-vel és Kósa triplájával egyenlítettek is a nyíregyháziak. Három negyed után tehát döntetlenre állt a találkozó (60-60). A találkozó záró tíz percét a vendégek kezdték jobban (62-66). Ekkor riadót fújtak Dramicaninék és a negyed közepére fordítottak 73-66-ra. Ha valaki azt hitte, hogy ezzel vége az izgalmaknak, az nagyot tévedett. Taylor és Vasojevic is betalált távolról és máris 73-72 állt az eredményjelzőn. Horváth Ákos duplája után ismét levegőhöz jutottunk 79-74, de Radenkovic kosarával lőtávolba került a vendégcsapat (79-76). A találkozó hajrájában előbb Radenkovics és Kolarics hibázott közeli ziccert, majd utóbbi

Csehvel szemben szabálytalankodott. A mieink 10-ese pedig élt a lehetőséggel és mindkét büntetőjét bedobta (83-78). Sőt, Ware újabb két jó büntetője után Taylor már csak kozmetikázta az eredményt, s így a FAIRIUM JKSE a szezon során harmadszor is legyőzte a nyíregyházaikat (85-80).

Sortszerű jó mérkőzést játszott egymással a két együttes. Nálunk Ware, Horváth Ákos és Cseh nyújtott átlagon felüli teljesítményt, míg a vendégeknél Taylor és Radenkovics mellett a két fiatal, Kósa és Molnár érdemel dicséretet.

Ezzel a győzelemmel a mieink nagy lépést tettek a 11. hely megszerzéséhez vezető úton. Az alsóházi rájátszásban eddig háromból három csapatunk mérlege, s a folytatás április 3-án, pénteken Zalaegerszegen.

FAIRIUM JKSE - Marso Nyíregyháza KK 85-80 (23-25, 21-17, 16-18, 25-20)

JKSE: WARE 21/3, HORVÁTH Á. 14/6, Kerpel-Fronius 11/6, CSEH 19/3, Dramicanin 10 Csere: Sonyák 2, Szögi 2, Nárai 2, Mladenovics 4

NYKK: Szavics 3, TAYLOR 21/9, Vaszojevics 6/6, Nagy K. 2, Kolarics 8/3 Csere: RADENKOVICS 18, KÓSA 14/12, Molnár 8/6, Helmeczi -, Lajsz -

Kipontozódott: Kolarics