Fordulatos mérkőzésen vágtunk vissza a DEAC-nak

2018-01-29 12:26:57

Az NB I A-csoportos felnőtt férfi kosárlabdabajnokság 17. fordulójában a DEAC csapatát fogadta a Bercsényi úti játékcsarnokban a JP Auto-JKSE együttese. Az őszi 11 pontos vereségért sikerült a visszavágás a mieinknek, egy igazán izgalmas, fordulatos mérkőzésen.

Remekül kezdtük a találkozót, hiszen a hetedik percben már 12 pont volt az előnyünk, ám ekkor jött egy háromperces kosárcsend, s ezt a vendégek nagyszerűen kihasználták. Az első negyed egypontos debreceni előnnyel zárult (27-28), s a második játékrész kezdetén is a vendégek domináltak. A mieink közel négy percig nem találtak kosárba, s a vendégek vezettek már 15 ponttal is. Szerencsére a félidő végéhez közeledve ismét megkezdték a pontgyártást fiaink, s a nagyszünetre már mi mehettünk 2 pontos előnnyel (52-50).

A harmadik negyedben sikerült előnyünket növelni (81-69), de maradt izgalom a záró tíz percre is. A vendégek ugyanis nem adták könnyen a két pontot. A végére sikerült is 4 pontra felzárkózniuk – több büntetőt is elhibáztak a mieink -, de közelebb már nem kerültek hozzánk, s így 98-94-re csapatunk nyerte azt a nagyon fontos összecsapást.

Izgalmas, fordulatokban gazdag, jó mérkőzést láthattak a szurkolók, akik hátránynál is biztatták csapatukat, s a végén győzelemnek örülhettek.

JP Auto-Jászberényi KSE – DEAC 98–94 (27–28, 25–22, 29–19, 17–25)

JP Auto-JKSE: Nelson 24/9, Rakics 8/6, Wallace 18/9, Lucsics 15/3, Sejfics 18. Csere: Cseh 1, Kerpel-Fronius 14/9, Molnár -.

DEAC: Jones 9/3, DeShields 16, Lilov 18/15, Farkas -, Armwood 19/3. Csere: Velkey 15/12, Molnár 12/6, Bognár 5, Kósa -.

Kipontozódott: Wallace.