Megvan a hatodik győzelmünk – visszavágtunk a Pécsnek is

2018-02-05 11:07:28

Az NB I A-csoportos felnőtt férfi kosárlabdabajnokság 19. fordulójában a PVSK-VEOLIA együttesét fogadta a JP Autó-JKSE gárdája. Bár a mieink sok gonddal, bajjal együtt készültek a találkozóra, így is sikerült visszavágniuk az őszi vereségért. Fotó: Gémesi Balázs.

Cseh és Molnár meggyógyult, s a derékbántalmakkal küzdő Wallace is vállalta a játékot a PVSK ellen. Míg a mieink szerdán Zalaegerszegen szerepeltek, addig a pécsiek pihentek, hiszen az ő találkozójuk az Alba Fehérvár nemzetközi kötelezettsége miatt elmaradt.

Érdekes, végig kiélezett, izgalmas összecsapást szurkolhattak végig azok, akik a helyszínen tekintették meg a mérkőzést. A vendégek kezdtek jobbam, a 4. percben még 6-8 állt az eredményjelzőn, ám jött egy 17-0-s hazai roham, s a 2 pontos hátrányból 15 pontos előny lett (20-8). A játékrész utolsó 2 pontját a vendégek szerezték, s így 13 pontos előnnyel zártuk az első játékrészt (23-10).

A második negyed már sokkal kiegyenlítetteb játékot hozott. Hol csökkent, hol nőtt az előnyünk, ám nem sikerült olyan különbségre szert tennünk, ami megnyugtató lett volna a folytatásra. Szerencsére nálunk a cserék nagyon jól szálltak be a játékba, s így a kezdő csapat tagjai is tudtak pihenni. Ezt a negyedet 6 ponttal a vendégek nyerték (17-23), s a nagyszünetre 40-33-as állásnál mentek a csapatok.

alt

Hiába nőtt időnkét 10 pontnál is többre az előnyünk, a szívósan küzdő pécsiek mindig visszajöttek a meccsbe. Nagyot meccseltek az edzők is, akik a kritikus pillanatokban időkéréssel próbálták felrázni csapatukat. Nos, és nem szabad megfeledkezni a szurkolókról sem, mert ők is együtt éltek csapatukkal. A legfontosabb pillanatokban jött is a segítség a nézőtérről, s így csak egy ponttal csökkent a negyed végére a félidőbeli előnyünk (55-49).

Izgalom pedig maradt bőven a záró tíz percre is, hiszen a vendégek kétszer is felzárkóztak 3 pontra, ám ekkor mindig volt a mieink közül valaki, aki fontos kosarakat szerzett, s így előnyünk nem csökkent tovább, hanem nőtt. Fél perccel a vége előtt már 8 pont volt az előnyünk (77-69), s innen már nem volt esélye a vendégeknek (81-72).

Egy jó mérkőzésen, jó ellenfelet sikerült legyőznie csapatunknak, amely a látottak alapján teljesen megérdemelten szerezte meg a győzelmet, s ezzel visszavágott a pécsieknek az őszi vereségért. Nem mellesleg már hatodik sikerünknek örülhettünk a találkozó végén, s ezzel a győzelmek számát tekintve beértük a debrecenieket.

Az már csak hab a tortán, hogy Ismet Sejfics 28-as VAL-lal a 19. forduló válogatottjába is bekerült.

JP Auto-Jászberényi KSE – Pécsi VSK-VEOLIA 81–72 (23–10, 17–23, 15–16, 26–23)

JP Auto-JKSE: Nelson 8/3, Rakics 8, Wallace 22/6, Lucsics 12, Sejfic 18.
Csere: Kerpel-Fronius 5, Cseh 8, Molnár -.

PVSK-VEOLIA: Durham 12/3, Supola 5/3, Budimir 18/6, Demeter 3/3, Sarlija 12.
Csere: Simon 7/3, Antóni 3/3, Harazin 12, Bíró -, Dukics -.