Menu

Hazai döntetlen a tavaszi rajton

Vasárnap a 22. forduló mérkőzéseivel folytatódott az NB III-as labdarúgóbajnokság 2020/2021-es szezonja. A tavaszi rajton a Jászberényi FC az NB I-es Kisvárda második csapatát fogadta és 2-2-es döntetlent ért el. Fotó: Gémesi Balázs.

Betegségek és sérülések miatt a mieink utolsó két felkészülési mérkőzése elmaradt, s így nem a legjobb előjelekkel várta Németh Gyula csapata a bajnokság téli szünet utáni folytatását. Az NB I-es Kisvárda második gárdája stabil középcsapat a Keleti-csoportban, s bármikor képes meglepetést okozni, hiszen kerete elég erős ehhez. A nem túl kedvező előjelek ellenére a mieink győzelemmel szerették volna indítani a tavaszi szezont, s erre meg is volt az esélyük, ám végül a csaptok megosztoztak a pontokon.

A mérkőzés első gólja a 10. percben esett, amikor Pálinkás vezetést szerzett a JFC-nek. Hat perccel később viszont már 1-1 állt az eredményjelzőn, mert a vendégek Artem Atamas révén egyenlítettek. Sőt a 31. percben Artem Atamas megszerezte önmaga és csapat második találatát, s a félidőben 2-1- volt az eredmény a Kisvárda II javára. A második 45 percben Németh Gyula fiai mindent elkövettek, hogy megfordítsák a találkozó eredményét, ám csak egyenlíteniük sikerült. A 71. percben ismét Pálinkás volt eredményes, s ezzel kialakult a 2-2-es végeredmény.

Jászberényi FC – Kisvárda II 2-2 (1-2)

Gólszerzők: Pálinkás (2) illetve Artem Atanas (2)