Menu

Megtört a jég, győzelem Körmenden!

Ritka hosszú rossz sorozatot sikerült megtörni kosarasainknak a bajnokság 22. mérkőzésén. Huszonegy vereséget követően sikerült szezonbeli első győzelmét megszerezni a JKSE-nek, ráadásul éppen Körmenden, ahová korábban nem nyerni jártunk.

A válogatott sikeres Eb-selejtezőjét követően szombaton folytatódott a pontvadászat a TIPPMIX Férfi Kosárlabdabajnokság NB I A-csoportjában. A közel háromhetes szünetet két felkészülési mérkőzéssel és edzések sorával töltötte ki a JKSE, s végre mindenki Patai Benjámin vezetőedző rendelkezésére állt.

A körmendi találkozónak az is az érdekessége volt, hogy vezetőedzőnk nem is olyan régen éppen soros ellenfelünk másodedzői posztját adta fel, hogy nálunk megkezdhesse vezetőedzői pályafutását. A mérkőzés előtt optimistán nyilatkozott az esélyekről, s szavait csapata valóra is váltotta.

A találkozó első félideje Coleman showt hozott, vele nem bírtak a házigazdák, s mivel a többiek is odatették magukat, kétszer tíz perc után nálunk volt az előny (34-40). A nagyszünet után azonban nagyot fordult a játék képe. A védekezésünkkel nem volt különösebben probléma, ám a támadásaink már nem voltak olyan eredményesek, mint korábban. Tíz ponttal nyerte ezt a negyedet a Körmend és át is vette a vezetést (57-53). Amikor pedig 66-60-ra vezettek a záró tíz perc hajrájában a házigazdák, eldőlni látszott a találkozó. A mieink azonban nem adták fel és a második félidőben szenzációsan játszó Garrett vezetésével 66-69-re fordítottak. Inne pedig ár nem volt visszaút a hazaiaknak, akik nagyon csalódottan vették tudomásul, hogy a JKSE első győzelmét a 2020/2021-es szezonban éppen ellenük szerezte meg.

Úgy nyertünk Körmenden, hogy hogy közben azért van még mit javítani a játékunkon, hiszen a 15 eladott labda sok, és a sérüléséből visszatérő Kinney egy pontot sem szerzett. A lényeg azonban az, hogy megtört a jég és végre megvan az első győzelmünk a szezonban.

Egis Körmend – Jászberényi KSE 68-72 (18-21, 16-19, 23-13, 11-19)

Egis Körmend: Thames 15/3, Mócsán 13/6, Ferencz -, Durázi 7/3, Taylor 19. Csere: Ireland 8, Simons 4, Németh Á. 2, Tóth N. -, Takács K. -.

Jászberényi KSE: Kinney -, Füzi 2, Coleman 18/6, Williams 12, Primorac 5. Csere: Garrett J. 23/9, Brbaklic 4, Katona B. 4, Czirbus 4, Filipovic -.