Menu

Muzsikus betyárok

Az Open roomLi Fesztivál utolsó, harmadik napján, július 10. hűvösbe forduló vasárnap estéjén, a Főnix Műhelyház és Terasz lépcsői előtt felhúzott koncertszínpadon először Teddy Harpo, aztán a Bohemian Betyars játszott. Néhány éve Medve Balázs one man bandje és a miskolci betyárbanda is járt már Jászberényben. Bármit is akartak, nagyon jól szóltak, és ez mindig fontos, mert ne legyen már az, hogy itt a lyuk, sajnáljuk, élvezz inkább otthon.

Bővebben...

Veterán világegyetemista

Egy koncert, ami pótlék, de a javából. A hajóra is kell egy pótlék, ha nem lenne rajta elég lék. A jászberényi mozi galériájának közönsége nem kapott léket a Müller Péter Sziámi AndFriends 2020 őszéről 2022 tavaszára halasztott koncertjén.

Bővebben...

Megkésett keringő

A tengerparti gyógyszálló egyik idős, magányos és bohém hölgybetege éjszakánként kiruccan az intézményből, mit sem törődve azzal, hogy megszegi a szabályokat. A szanatórium szintén idős, magányos, de cseppet sem bohém, inkább magába forduló főorvosa megpróbálja rendre utasítani a renitens beutaltat, de lassan kénytelen megadni magát a lehengerlően érzelmes matrónának.

Bővebben...

Megszólalásig hasonlít

A Cry Free zenekar a megszólalás után is megszólalásig hasonlít a Deep Purple-re, mert Deep Pruple-számokat játszanak, meglehetős pontossággal, és meglehetősen jó érzéssel. A Hammondot négy ember cipelte fel a jászberényi mozi galériájára. A májusi klubkoncert az övék volt. Három éve ugyanezen a színpadon álltak, és - „törzsanyagát” tekintve - ugyanezt a műsort játszották el (Bíborosok egymás között). Bálványimádók mesterkurzusa.

Bővebben...

A Petrarca-affér, tizenöt random bekezdésben

[1.]Francesco Petrarca: halhatatlan költő és humanista a XIV. századi Itáliából. 1327. április 6-án, nagypénteken pillantotta meg a klarisszák avignoni templomában Laura de Novest, élete nagy szerelmét, verseinek legfőbb ihletőjét. Az eszményi és meghódíthatatlan nőt, akinek 300 versben, főleg szonettekben ünnepelte a szépségét.

Bővebben...

Soulbetyár, bluesbandita

Nincs neve, de sokan vannak, akik tudnak mit kezdeni vele. Folk-blues, nem birkáknak, talán ilyesmi. Ha az elmúlt, közel húsz esztendőt nem egy sötét barlang mélyén, egy nagy kő alatt töltötte az ember, tisztában van azzal, kicsoda Ferenczi György, és miféle alapanyagokból gyúrta össze a zenéjét. A márciusi klubkoncerten, a jászberényi mozi galériáján Ferenczi György és az 1ső Pesti Rackák produkciójára bomlott a gondtalan fiatalság és a gondterhelt öregség, a középkorúakkal szövetségben.

Bővebben...

A vágy, ami megöl és éltet

Minden rockzene története, a magyar rockzenéé is, tele van túlzásokkal, és ezek a túlzások mindig jól állnak egy-egy előadónak. Takáts Tamásról (ének, gitár, szájharmonika), például, túlzás lenne azt állítani, hogy blueszenész, de jól áll neki, amikor a saját és mások bluesait életre kelti. A rock and rollról nem is beszélve.

Bővebben...

Mojóra sapkát

Ha van rajta sapka, azért, ha nincs rajta sapka, azért. Horváth János, a The Mojo gitárosa, énekese, vokalistája otthon hagyta a golfsapkáját, amit a koncerteken viselni szokott. Játékának „modzsómértékét” ez a hiány egyáltalán nem csökkentette, és a zenekar „modzsóságának” sem ártott.

Bővebben...

Jegyzetek egy szerelem és a kor margójára

Radnóti Miklósné Gyarmati Fanni (1912 - 2014) tizenegy éven át, 1935 és 1946 között írt feljegyzései két kötetben, ezerkétszáz oldalon, 2014-ben jelentek meg, Napló címmel. Az intim naplót Gyarmati Fanni Ferencz Győző irodalomtörténészre, a 2005-ös Radnóti-monográfia szerzőjére bízta, és arra kérte, hogy csak a halála után jelentesse meg. Gyarmati Fanni 102 évesen hunyt el. Naplóját néhány hónappal később a nyilvánosság is megismerhette.

Bővebben...
Feliratkozás az RSS csatornára
Info for bonus Review William Hill here.

Oldalaink minél magasabb színvonalú működésének biztosítása és a felhasználói élmény növelése érdekében az oldalainkon sütiket („cookie”) használunk.
További információ Tovább Elutasít